Sheffield Basketball

2018 Summer League Fixtures

Date Time Court League Game No. Team A Team B
Thu 21/06 20:00 1 Competitive C1 Buck n all Super Stars Retford Rampage
Thu 21/06 20:00 2 Competitive C2 USB Spartans Dream Team
Thu 21/06 21:00 1 Competitive C3 Squad Team Nook Yellow
Thu 21/06 21:00 2 Competitive C4 Baby Nook Team Nook Red
Fri 22/06 19:00 1 Competitive C5 Storm 1 Monstarz
Fri 22/06 19:00 2 Development D1 Starz2 Ecclesall Hunters 
Fri 22/06 20:00 1 Competitive C6 Barnsley Barbarians Starz1
Fri 22/06 20:00 2 Development D2 Storm 2  Sheffield Medics
Fri 22/06 21:00 1 Development D3 Rotherham Hawks Sheffield Scorpions
Fri 22/06 21:00 2 Development      
Thu 28/06 20:00 1 Competitive C7 Dream Team Retford Rampage
Thu 28/06 20:00 2 Competitive C8 Buck n all Super Stars Team Nook Red
Thu 28/06 21:00 1 Competitive C9 USB Spartans Monstarz
Thu 28/06 21:00 2 Competitive C10 Baby Nook Team Nook Yellow
Fri 29/06 19:00 1 Competitive C11 Barnsley Barbarians Squad
Fri 29/06 19:00 2 Development D4 Starz2 Storm 2 
Fri 29/06 20:00 1 Competitive C12 Storm 1 Starz1
Fri 29/06 20:00 2 Development D5 Ecclesall Hunters  Knights Watch (Season 3)
Fri 29/06 21:00 1 Development D6 Sheffield Medics Sheffield Scorpions
Fri 29/06 21:00 2 Development D7 Worksop Rotherham Hawks
Thu 05/07 20:00 1 Competitive C13 Barnsley Barbarians Baby Nook
Thu 05/07 20:00 2 Competitive C14 Starz1 USB Spartans
Thu 05/07 21:00 1 Competitive C15 Team Nook Yellow Team Nook Red
Thu 05/07 21:00 2 Competitive C16 Squad Storm 1
Fri 06/07 19:00 1 Competitive C17 Retford Rampage Monstarz
Fri 06/07 19:00 2 Competitive C18 Dream Team Buck n all Super Stars
Fri 06/07 20:00 1 Development D8 Starz2 Sheffield Scorpions
Fri 06/07 20:00 2 Development D9 Ecclesall Hunters  Storm 2 
Fri 06/07 21:00 1 Development D10 Worksop Sheffield Medics
Fri 06/07 21:00 2 Development D11 Knights Watch (Season 3) Rotherham Hawks
Thu 12/07 20:00 1 Competitive C19 Baby Nook Storm 1
Thu 12/07 20:00 2 Competitive C20 Team Nook Yellow Barnsley Barbarians
Thu 12/07 21:00 1 Competitive C21 Dream Team Team Nook Red
Thu 12/07 21:00 2 Competitive C22 Monstarz Buck n all Super Stars
Fri 13/07 19:00 1 Development D12 Worksop Starz2
Fri 13/07 19:00 2 Competitive C23 Squad USB Spartans
Fri 13/07 20:00 1 Competitive C24 Retford Rampage Starz1
Fri 13/07 20:00 2 Development D13 Knights Watch (Season 3) Storm 2 
Fri 13/07 21:00 1 Development D14 Rotherham Hawks Sheffield Medics
Fri 13/07 21:00 2 Development      
Thu 19/07 20:00 1 Competitive C25 Squad Retford Rampage
Thu 19/07 20:00 2 Competitive C26 Storm 1 Team Nook Yellow
Thu 19/07 21:00 1 Competitive C27 Barnsley Barbarians Team Nook Red
Thu 19/07 21:00 2 Competitive C28 USB Spartans Baby Nook
Fri 20/07 19:00 1 Development D15 Starz2 Rotherham Hawks
Fri 20/07 19:00 2 Competitive C29 Dream Team Monstarz
Fri 20/07 20:00 1 Competitive C30 Buck n all Super Stars Starz1
Fri 20/07 20:00 2 Development D16 Worksop Ecclesall Hunters 
Fri 20/07 21:00 1 Development D17 Sheffield Scorpions Storm 2 
Fri 20/07 21:00 2 Development D18 Knights Watch (Season 3) Sheffield Medics
Thu 26/07 20:00 1 Competitive C31 Baby Nook Retford Rampage
Thu 26/07 20:00 2 Competitive C32 Squad Buck n all Super Stars
Thu 26/07 21:00 1 Competitive C33 Team Nook Yellow USB Spartans
Thu 26/07 21:00 2 Competitive C34 Monstarz Team Nook Red
Fri 27/07 19:00 1 Development D19 Sheffield Medics Starz2
Fri 27/07 19:00 2 Competitive C35 Barnsley Barbarians Storm 1
Fri 27/07 20:00 1 Competitive C36 Dream Team Starz1
Fri 27/07 20:00 2 Development D20 Ecclesall Hunters  Rotherham Hawks
Fri 27/07 21:00 1 Development D21 Storm 2  Worksop
Fri 27/07 21:00 2 Development D22 Sheffield Scorpions Knights Watch (Season 3)
Thu 02/08 20:00 1 Competitive C37 Monstarz Starz1
Thu 02/08 20:00 2 Competitive C38 Baby Nook Buck n all Super Stars
Thu 02/08 21:00 1 Competitive C39 Team Nook Red Storm 1
Thu 02/08 21:00 2 Competitive C40 Retford Rampage Team Nook Yellow
Fri 03/08 19:00 1 Competitive C41 Barnsley Barbarians USB Spartans
Fri 03/08 19:00 2 Competitive C42 Squad Dream Team
Fri 03/08 20:00 1 Development D23 Starz2 Knights Watch (Season 3)
Fri 03/08 20:00 2 Development D24 Ecclesall Hunters  Sheffield Medics
Fri 03/08 21:00 1 Development D25 Storm 2  Rotherham Hawks
Fri 03/08 21:00 2 Development D26 Sheffield Scorpions Worksop
Thu 09/08 20:00 1 Competitive C43 Starz1 Team Nook Red
Thu 09/08 20:00 2 Competitive C44 Baby Nook Dream Team
Thu 09/08 21:00 1 Competitive C45 Buck n all Super Stars Team Nook Yellow
Thu 09/08 21:00 2 Competitive C46 Squad Monstarz
Fri 10/08 19:00 1 Competitive C47 Retford Rampage Barnsley Barbarians
Fri 10/08 19:00 2 Competitive C48 Storm 1 USB Spartans
Fri 10/08 20:00 1 Development D27 Ecclesall Hunters  Sheffield Scorpions
Fri 10/08 20:00 2 Development D28 Worksop Knights Watch (Season 3)
Fri 10/08 21:00 1 Development      
Fri 10/08 21:00 2 Development      
Thu 16/08 20:00 1 Competitive C49 USB Spartans Team Nook Red
Thu 16/08 20:00 2 Competitive C50 Starz1 Squad
Thu 16/08 21:00 1 Competitive C51 Dream Team Team Nook Yellow
Thu 16/08 21:00 2 Competitive C52 Monstarz Baby Nook
Fri 17/08 19:00 1 Competitive C53 Buck n all Super Stars Barnsley Barbarians
Fri 17/08 19:00 2 Competitive C54 Storm 1 Retford Rampage
Fri 17/08 20:00 1 Development DQF1 1st 8th
Fri 17/08 20:00 2 Development DQF2 2nd 7th
Fri 17/08 21:00 1 Development DQF3 3rd 6th
Fri 17/08 21:00 2 Development DQF4 4th 5th
Thu 23/08 20:00 1 Competitive C55 USB Spartans Retford Rampage
Thu 23/08 20:00 2 Competitive C56 Starz1 Baby Nook
Thu 23/08 21:00 1 Competitive C57 Team Nook Red Squad
Thu 23/08 21:00 2 Competitive C58 Team Nook Yellow Monstarz
Fri 24/08 19:00 1 Competitive C59 Buck n all Super Stars Storm 1
Fri 24/08 19:00 2 Competitive C60 Dream Team Barnsley Barbarians
Fri 24/08 20:00 1 Development DPO1 Loser DQF1 Loser DQF4
Fri 24/08 20:00 2 Development DPO2 Loser DQF2 Loser DQF3
Fri 24/08 21:00 1 Development DSF1 Winner DQF1 Winner DQF4
Fri 24/08 21:00 2 Development DSF2 Winner DQF2 Winner DQF3
Thu 30/08 20:00 1 Competitive C61 Retford Rampage Team Nook Red
Thu 30/08 20:00 2 Competitive C62 Team Nook Yellow Starz1
Thu 30/08 21:00 1 Competitive C63 Squad Baby Nook
Thu 30/08 21:00 2 Competitive C64 Monstarz Barnsley Barbarians
Fri 31/08 19:00 1 Competitive C65 Buck n all Super Stars USB Spartans
Fri 31/08 19:00 2 Competitive C66 Storm 1 Dream Team
Fri 31/08 20:00 1 Development D5/6 Winner DPO1 Winner DPO2
Fri 31/08 20:00 2 Development D7/8 Loser DPO2 Loser DPO1
Fri 31/08 21:00 1 Development D1/2 Winner DSF1 Winner DSF2
Fri 31/08 21:00 2 Development D3/4 Loser DSF2 Loser DSF1

 

Footer